Skip to main content

Počas desaťročí prešlo rodinné kamenárstvo dynamickým vývojom. Za svoju dnešnú podobu vďačí Bystríkovi Pripkovi a jeho deťom, ktorí neúnavne  pokračujú v modernizácii rodinnej firmy,  ktorej sú neoddeliteľnou súčasťou.

Pri výrobe a spracovaní žuly používame  inovatívne, moderné technológie, ktoré majú  na Slovensku prvenstvo. Po dôkladnom výbere žulových blokov, s hmotnosťou približne 25ton, pochádzajúcich z lomov rôznych krajín sveta, ako sú Švédsko, Francúzsko, Fínsko, Španielsko, Portugalsko, Česko, Taliansko, JAR, Brazília, Venezuela, India a p., sa  bloky  režú gátrami na dosky rôznych hrúbok.  Masívne dosky reže píla o priemere kotúča 3m. Nasledujú procesy leštenia žulových dosiek na polotovar alebo spracovanie na samostatné kamenárske výrobky.

Poskytujeme žulové výrobky a služby pre kamenárov aj pre konečných spotrebiteľov. Ide predovšetkým o cintorínsku architektúru, zhotovenie pamätníkov a pomníkov, ale aj o požitie žuly v interiéri napr. obklady krbov, schody, kuchynské pracovné dosky ako aj exteriéry domov, obklady, žulové drte do záhrad a iné.

Kamenársko Pripko je rodinná firma s dlhou tradíciou. V dnešnej modernej podobe je to však zároveň výrobno-obchodná spoločnosť, ktorá vie uspokojiť požiadavky všetkých klientov.

Kamenárstvo Pripko

Dolná 38,
922 05 Chtelnica, Slovensko

Andrej Pripko
+421 911 970 974
Bystrík Pripko
+421 911 798 652
Ing. Janka Pripková
+421 33 730 12 13